Co daje strona WWW przedsiębiorstwu?

W dzisiejszych czasach znaczna część klientów szuka informacji o usługodawcach w Internecie. Według danych statystycznych nawet kilkadziesiąt procent klientów sprawdza ofertę firmy w ten sposób, zanim skorzysta z jej usług. Taka sytuacja sprawia, że tworzenie stron WWW stało się nie tyle popularne, co konieczne wśród przedsiębiorców. Dotyczy to zarówno małych firm, jak i dużych korporacji. Brak strony internetowej lub przynajmniej wizytówki z portfolio zamieszczonej w serwisie ogłoszeniowym może przekreślić szansę firmy na płynne zdobywanie klientów.

Którym firmom potrzebne jest tworzenie stron WWW?

Posiadanie stron WWW jest istotne szczególnie dla firm, które świadczą lokalne lub ogólnokrajowe usługi i chcą przedstawić klientowi swoją ofertę handlową. Strona internetowa jest najłatwiejszą formą zaprezentowania oferty, gdyż można na niej zawrzeć dowolnie dużą ilość informacji. Ponadto można to zrobić w formie, która jest odpowiadająca danej firmie i pasuje do specyfiki jej branży. Samą stronę WWW można także zsynchronizować z działalnością na profilach założonych w portalach społecznościowych, które również stały się jedną z podstawowych form marketingu. Jeżeli jeszcze nie posiadacie witryny to warto zwrócić się o pomoc do agencji specjalizującej się w tworzenie stron internetowych.

Czy strony WWW są drogie?

Założenie strony WWW dla niewielkiej firmy, która chce jedynie zaprezentować swoją ofertę handlową, nie jest drogie. Zakup domeny i odpowiedniego serwera, który raczej nie będzie mocno przeciążany to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Zlecenie wykonania strony na zamówienie również nie jest drogie, gdyż ceny wynoszą około kilkuset złotych, o ile jest to dość prosta strona. Biorąc pod uwagę możliwości, które daje, nie są to wygórowane ceny. W wielu przypadkach to właśnie odpowiednio zaprezentowana oferta w Internecie, a do tego zadbanie o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych decyduje o sukcesie firmy na rynku lokalnym lub ogólnokrajowym. Nie dotyczy to jedynie firm usługowych, ale także handlowych.