Dla jakich celów przeprowadzana jest korekta nosa?

www_slon_pics / Pixabay

Tak naprawdę korekcję nosa przeprowadza się dla najróżniejszych celów. Ludzie nie zdają sobie realnej sprawy z tego, jak wielki potencjał może mieć sama w sobie korekta nosa dla zmiany całościowych stosunków anatomicznych i estetycznych w obrębie głowy i szyi. W chwili obecnej wykonywane są bardzo często zabiegi dotyczące korekcji kształtu nosa (garbaty, siodełkowaty), prostowanie przegrody nosowej lub też zakres dodatkowej plastyki płatków nosowych i nozdrzy zewnętrznych.

Czy trzeba się bać operacji?

W chwili obecnej wykonywane są bardzo często zabiegi dotyczące korekcji kształtu nosa (garbaty, siodełkowaty), prostowanie przegrody nosowej lub też zakres dodatkowej plastyki płatków nosowych i nozdrzy zewnętrznych.

  • Na temat zabiegu, którym jest korekta nosa narosło wiele mitów – rzekome łamanie, walenie młotkiem itd.
  • Można teraz bez specjalnego stresu przejść operację w znieczuleniu ogólnym. Łamanie zastępowane jest nacinaniem, zszywaniem, używaniem płytek i wielu innych interesujących materiałów. Trzeba przyznać, że efekty wizualne są bardzo dobre.
  • Również plastyka nosa istotnie może modyfikować barwę głosu. Nie jest to silne, chociaż u osób klasycznie nocujących może to zmodyfikować w zauważalnym stopniu brzmienie mowy.
  • Zabiegi są często wykonywane technologiami ograniczania nacięć, co ma zmniejszać bolesność i przyśpieszać rekonwalescencje

Gdzie robić takie zabiegi?

Nie ma prostej odpowiedzi. Zabiegi powinno się robić w miejscach, gdzie zwyczajnie robi się je masowo np. http://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-nosa-skrot-informacji. Dobry ośrodek mający wiele zabiegów za sobą na pewno zaoferuje pacjentom coś konkretnego i rzeczowego, a nie jedynie wyobrażenia na temat efektów leczenia. To jest bardzo istotne i trzeba o tym dokładnie pamiętać! Korekta nosa winna być zrobiona w referencyjnym i specjalistycznym miejscu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*