Dlaczego warto wykonać dermatoskopię?

Dermatoskopia, badanie wciąż mało popularne i niechętnie wykonywane przez Polaków. Wynika to z braku wiedzy i świadomości tego, że czerniakowi można przeciwdziałać. Szczególnie ważne jest ot u osób z czynnikami ryzyka – jaśniejszym odcieniem skóry, zmianami nowotworowymi skóry w przeszłości, obciążeniem rodzinnym czerniakiem. Dermatoskopia pozwala zabezpieczyć się skutecznie przed poważnymi następstwami przegapionego czerniaka – szczególnie, że choroba bardzo wcześnie daje przerzuty.

Jak w skrócie wygląda dermatoskopia?

Badanie to jest bardzo proste. Urządzenie- dermatoskop to nowoczesne połączenie lampki oraz lupy, które pozwala na obrazowanie skóry. Zestawienie tych klasycznych metod, z nowoczesną technologią pozwoliło m.in. na uzyskanie bardzo dobrych efektów w zakresie badań przesiewowych zmian skórnych.

Dermatoskopia ma bowiem swój nowoczesny wariant – wideodermatoskopię. Tego rodzaju technologie są bardzo wartościowe, gdyż pozwalają na stałe monitorowanie podejrzanych zmian skórnych. Obrazy są zapisywane i te najbardziej podejrzane mogą być stale obserwowane, czy aby już nie kwalifikują się one do wycięcia.Badanie trwa kilka minut – wprawiony dermatolog jest w stanie wykonać całość badania bardzo szybko. Doświadczenia pokazują również, że tego rodzaju badania są wysoce skuteczne w zakresie przeciwdziałania nowotworom – bowiem wycinanie „podejrzanych” znamion skórnych na oko nie jest skuteczne.

Kto powinien wykonać badanie?

Każdy. Dermatoskopia to badanie przeznaczone dla każdego. Szczególnie chętnie wykonywać je osoby z atypowymi znamionami, rodzinnym obciążeniem czerniakiem, jasną cerą lub wywiadem poparzeń słonecznych.

Koniecznie odwiedź stronę: https://royalderm.pl/