Do czego służy pęseta chirurgiczna?

Pęseta chirurgiczna jest jednym z najważniejszych przyrządów, jaki powinien znaleźć się w gabinecie zabiegowym, stomatologicznym i weterynaryjnym. To proste narzędzie zakończone szczypcami jest całkowicie niejałowe i może być wielokrotnie używane. Ważne jest, by pęsetę poddawać sterylizacji przed każdym wykonywanym zabiegiem chirurgicznym bądź ambulatoryjnym. Należy pamiętać, by zaopatrzyć się wyłącznie w pęsetę najwyższej jakości, wykonanej z wysokostopowej stali chirurgicznej i posiadającej certyfikaty.

Czy pęseta chirurgiczna może być stosowana wielokrotnie?

Najczęściej w gabinetach chirurgicznych czy dentystycznych wykorzystywane są pęsety jednorazowe, wyprodukowane z antyrefleksyjnej i matowej stali. Jednak pęseta chirurgiczna może być również do wielokrotnego użytku. Ważne jest, aby przed każdym zabiegiem została poddana sterylizacji. Warto wybrać takie przyrządy, które wykonane są z wysokiej klasy certyfikowanych materiałów. Muszą one zapewniać pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo stosowania, a także być odporne na ścieranie i złamanie. W tym celu wykonuje się specjalne testy, które mają za zadanie potwierdzić jakość pęsety. Dzięki temu wzrośnie komfort i efektywność wykonywanych przez lekarzy zabiegów.

Pęseta chirurgiczna – jakie powinna mieć cechy?

Pęseta chirurgiczna powinna być przede wszystkim wykonana z wysokostopowej stali chirurgicznej. Tylko wysoka jakość materiałów gwarantuje najwyższą funkcjonalność i bezpieczeństwo przyrządów. Obecnie produkowane są w niezwykle innowacyjny i zautomatyzowany sposób, dzięki czemu spełniają najbardziej surowe standardy jakości. Należy pamiętać o zachowaniu pełnej sterylności pęsety przed każdym zabiegiem na sali operacyjnej, w gabinecie zabiegowym czy stomatologicznym. Niektóre pęsety wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają różne długości, np. 16 cm, 15,5 cm, 14 cm czy 12 cm. Wykorzystywane są do wyjmowania nici, przytrzymywania kompresów i tkanek, a także do chwytania ciał obcych, znajdujących się w ciele pacjenta.

Odwiedź stronę: Chirmed.pl