Gdzie odbywają się ćwiczenia EMS?

Wiele siłowni wychodzi naprzeciw swoim klientom i poszerza oferty. Tak więc z ćwiczeniami na pewno spotkamy się w ofercie niejednej siłowni, czy też w centrach odnowy biologicznej. Od niedawna także w klinikach rehabilitacyjnych. Jest to doskonała opcja dla osób, które przeszły w swoim życiu traumatyczne wydarzenia związane np. z wypadkiem. Każde z wymienionych miejsc dba również o zachowanie procedur bezpieczeństwa, sterylności i higieny w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną.

Konsultacje z trenerem

Zanim podejmiemy wyzwanie, otworzymy się na coś nowego, warto przede wszystkim skonsultować to z trenerem, który zadba o harmonogram i rozpisanie naszego ćwiczenia EMS, a także będzie w nich biernie uczestniczył jako instruktor. Zadaniem trenera personalnego w tym przypadku jest także sterowanie elektro stymulatorem. Konieczna jest również rozmowa z dietetykiem, który ustali indywidualny plan żywieniowy. Atmosfera stworzona w czasie treningu jest raczej kameralna, więc możemy dodatkowo poczuć się bardziej swobodnie. Gdyż na treningu będziemy tylko my i trener. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują się najlepiej podczas zespołowych gier sportowych, czy też zajęć prowadzonych w grupach. Na pewno konsultacje i ćwiczenia z trenerem będą bardziej efektywne, niż chociażby ćwiczenia grupowe typu fitness, ponieważ cała uwaga trenera skupiona będzie na nas. Trener przeprowadza obszerny wywiad nie tylko z zainteresowanymi ćwiczeniami, ale także z lekarzami prowadzącymi.

Lekarstwo na bóle głowy

Ćwiczenia EMS wykonuje się w specjalnie przeznaczonym do tego kombinezonie odpowiednio zintegrowanym z 18 elektrodami. Należy pamiętać, aby oszczędzać mięśnie szyi. Początkowe ćwiczenia lub zabiegi rehabilitacyjne należy wykonywać ostrożnie. Szyja jest dość wrażliwym narządem naszego ciała. To przez nią przechodzą ścieżki neuronowe. Aby zminimalizować napięcie trzeba stosować łagodniejsze impulsy. Nie ma się co stresować przed rozpoczęciem ćwiczeń, ponieważ są to ćwiczenia przeznaczone dla każdego. Nie trzeba być także nie wiadomo jak zaawansowanym sportowo podczas treningu.