Herbata sencha – w czym tkwi sekret jej wyjątkowości?

Herbata sencha jest niczym innym, jak zieloną herbatą, która ma silne działania pobudzające organizm. Posiada niezwykłe składniki aktywujące centralny układ nerwowy, witaminy, flawonoidy oraz przeciwutleniacze. Miejscem jej występowania jest Japonia, a dokładnie prefektura Shizukoa. Łagodny, morski klimat, duży poziom nasłonecznienia oraz żyzna gleba sprzyjają uprawom senchy. Ten rodzaj herbaty jest specyficzny pod względem aromatu, smaku, procesu zbierania i parzenia. Warto zapoznać się z jej niezwykłymi właściwościami prozdrowotnymi na nasz organizm.

Jakie prozdrowotne właściwości posiada herbata sencha?

Ten wyjątkowy napój posiada, tak ważne dla naszego organizmu mikroelementy, jak: wapń, żelazo, potas, fluor, sód i cynk, a także witaminy A, B1,B2, C, E, K.W jego składzie znajdziemy ponadto pobudzającą teinę i liczne, drogocenne olejki eteryczne. Wszystkie te elementy sprawiają, że herbata sencha wykazuje silne działanie przeciwutleniające, a to z kolei wpływa na redukcję wolnych rodników. Powoduje też spadek złego cholesterolu, walczy z nadmierną tkanką tłuszczową oraz wzmacnia nasz układ kostny. Co więcej, stymuluje układ krążenia, zapobiegając niebezpieczny, zwężeniom naczyń krwionośnych. Jej spożywanie jest szczególnie zalecane diabetykom, gdyż za sprawą nuty goryczki reguluje poziom cukru we krwi, pobudza apetyt i wspomaga trawienie.

Herbata sencha – sposób przygotowania

Aby wydobyć z niepowtarzalny smak i aromat, a także bogactwo składników odżywczych, herbata sencha powinna być parzona przez około 3 minuty w wodzie o temperaturze 80 stopni Celsjusza. Nie wolno więc zalewać liści wrzątkiem. Wystarczy jedynie odczekać kilka chwil, aż ona ostygnie. Równie ważne są wszelkiego rodzaju kubeczki i filiżanki wykorzystywane w procesie parzenia herbaty. Te najlepsze jakościowo można oczywiście nabyć w Japonii, gdzie kultura picia tego drogocennego napoju jest niezwykle celebrowana i szanowana. Można więc zaopatrzyć się w specjalny czajniczek z umieszczonym w nim filtrem.

Koniecznie wejdź na stronę https://moyamatcha.com/ po więcej informacji.