Kremy do twarzy na dzień i na noc – informacje i porady

Kremy do pielęgnacji twarzy można podzielić ze względu na czas, a raczej porę ich stosowania. Otóż wyróżnić można kremy na dzień, a także kremy na noc. Czym różnią się oba warianty? Jakie są ich charakterystyczne cechy oraz właściwości? O tym poniżej!

Właściwości kremów na dzień i na noc

Kremy do twarzy na dzień, a także każdy przeciętny krem do twarzy na noc z pozoru nie różnią się od siebie niczym. Oba warianty występują w wielu odmianach. Zatem nasuwa się tutaj pytanie: czym właściwie różnią się oba rodzaje kremów? Różnica jest w sumie prosta: krem do twarzy na noc jest o wiele bardziej odżywczy niż ten, który stosuje się w ciągu dnia. Dlaczego? W ciągu snu skóra regeneruje się i jest w stanie spoczynku, więc może przyjmować o wiele większe dawki substancji odżywczych. W większości kremów na noc nie ma dodatków filtrów UV czy innych natomiast znaleźć w nich można silnie działające substancje, które głęboko odżywiają skórę twarzy. W ciągu dnia skóra jest bardziej zmęczona i nie jest w stanie przyjmować tylu składników co podczas snu, dlatego kremy na dzień nie są aż tak skoncentrowane.

Krem na dzień i krem do twarzy na noc – zalety stosowania obu rodzajów kremów

Stosowanie codziennie zarówno kremów na noc jak i na dzień jest bardzo korzystne i przynosi bardzo dobre efekty dla skóry. Otóż kremy na dzień zabezpieczają skórę przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem oraz nawilżają i chronią cerę. Z kolei kremy na noc są niezastąpione jeśli chodzi o głębokie odżywanie, regenerowanie oraz napinanie i usuwanie wszelkich problemów. Codzienna pielęgnacja twarzy uwzględniająca zarówno kremy na noc jak i na dzień jest niezwykle pozytywna dla naszej cery.

Sprawdź na: https://www.bandi.pl/