Suplementy- po jakie sięgają kobiety, a po jakie mężczyźni?

Coraz chętniej zdrową dietę zastępujemy medykamentami, które mają wesprzeć funkcjonowanie organizmu, poprawić wygląd ciała, włosów czy paznokci lub pomóc się uporać z różnymi zdrowotnymi problemami. Oferta jest bardzo szeroka, a wybór trudny. Dostępne są specyfiki dla kobiet, mężczyzn, na włosy, paznokcie, skórę, dobre samopoczucie czy suplementy dla vegan. W zależności od płci kupujemy różne wspomagacze organizmu. Czego szukają przedstawicielki płci pięknej a czego faceci?

Najczęściej wybierane suplementy dla kobiet

Nie powinno dziwić, że kobiety najczęściej sięgają po suplementy, które mają poprawić wygląd włosów, skóry i paznokci. Każda chce się podobać oraz wzbudzać zainteresowanie. Dodatkowo rosnący kult ciała zwiększa wymagania wobec płci pięknej. Oczekuje się od nienagannego wyglądu, dobrej kondycji i wiecznej młodości. Piękne włosy, mocne paznokcie, promienna cera, gładka skóra bez cellulitu i smukłe ciało – to więc marzenia większości kobiet. Dlatego największą popularnością cieszą się produkty przyśpieszające odchudzanie oraz wzmacniające włosy i paznokcie.Chętnie kupujemy także zestawy witamin wspierające odporność. Na dalszej pozycji znajdują się medykamenty przeznaczone dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. To szczególny okres kiedy gwałtownie rośnie zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze.

Jakie suplementy kupują mężczyźni?

Mężczyźni nie przykładają aż tak dużej wagi do stanu włosów, skóry czy paznokci, dlatego tego typu produkty farmaceutyki nie są chętnie kupowane. Faceci najczęściej suplementują się produktami, które usprawniają funkcje seksualne, czyli wzmagają potencję czy poprawiają nasienie. Mężczyźni do kwestii diety i ćwiczeń podchodzą bardziej profesjonalnie niż kobiety, dlatego osoby, które ćwiczą, wspomagają się specjalnie dobranymi mieszankami mikroelementów, a Ci na restrykcyjnych dietach kupują kompleks witamin i minerałów, np. suplementy dla vegan. Seniorzy natomiast systematycznie spożywają produkty przeznaczone dla osób w podeszłym wieku.