Właściwości nowego drukowania

lppicture / Pixabay

Właściwości drukowania 3d – nie tylko makiety, ale produkcja Druk przestrzenny jest procesem wytwarzania prawdziwych obiektów na podstawie stworzonych modelów. W ten sposób przenosi się wizję z komputerowych modeli w namacalną rzeczywistość. Druk 3d nie służy jedynie szybkim wytwarzaniem prototypów, a więc makiet i modeli. Wraz z postępem i zorientowaniem się na skuteczność tej metody drukowania jest to sposób na produkcję gotowych obiektów.

Generalne możliwości druku sprowadzają się do metody wytwarzania produkty, materiałów, także kubatury sprzętu. Najczęściej wykorzystywanym spoiwem (materiałem z którego tworzony jest obiekt) jest termoplastik, a jego modyfikacja odbywa się przez podpalanie i stygnięcie tworzywa sztucznego. Druk 3d to także korzystanie ze spoiw gipsowych, żywicznych, a nawet metalowych.